top of page
  • Radca Prawny

Książeczki mieszkaniowe - państwo pomoże wymienić okna.


Blisko końca roku przypominamy obecnym i przyszłym kredytobiorcom, że od przyszłego roku wchodzą nowe reguły korzystania z premii gwarancyjnych. Stosownie do treści Ustawy o pomocy państwa w spłacie niektórych kredytów mieszkaniowych, udzielaniu premii gwarancyjnych oraz refundacji bankom wypłaconych premii gwarancyjnych z dnia 10 listopada 1995r. by skorzystać z premii należy wcześniej zarejestrować w banku swoją książeczkę mieszkaniową.

Uprawnienie do złożenia wniosku o likwidację książeczki mieszkaniowej i wypłatę premii gwarancyjnej właściciel książeczki mieszkaniowej uzyskuje w dniu 1 stycznia roku następującego po roku rejestracji tej książeczki.

Jeśli więc planujemy skorzystanie z premii w przyszłym roku mamy dwa tygodnie by zarejestrować książeczkę w banku, który ja wydał!

Na marginesie: poszerzono także katalog inwestycji, które możemy wesprzeć „pomocą państwa”. Gwarancja może być wykorzystana na wymianę okien, wpłaty na fundusz remontowy czy przedsięwzięcia termomodernizacyjne we własnym domu.

5 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Kredyt za marżę?

Sąd Okręgowy w Katowicach wydał postanowienie o zabezpieczeniu powództwa poprzez usunięcie z treści umowy parametru WIBOR i pozostawienie w umowie jedynie stałej marży banku. Zdaniem Sądu bank niepraw

Comments


bottom of page