top of page

Prawo sportowe

Prawo sportowe

Sport jest dla nas prywatnie i zawodowo istotnym elementem życia. Nazwisko Kozłowski pozostaje od kilkudziesięciu lat związane z działalnością związku i klubów sportowych narciarstwa. Od ponad dwudziestu lat obsługujemy Polski Związek Narciarski, pomagamy tworzyć kluby i stowarzyszenia sportowe.

 

Na swoim koncie mamy założenie nie tylko klubów sportowych, ale także szkolnych klubów sportowych, wypracowanie form prawnych działalności niezrzeszonych, amatorskich sekcji sportowych. 

Opiniowanie umów, umowy marketingowe

Prawo sportowe to także kontrakty managerskie z zawodnikami, kontrakty zawodnicze, wykorzystanie wizerunku sportowców, umowy z trenerami.  Kancelaria jako jedna z nielicznych na rynku posiada doświadczenie w opisanych powyżej kwestiach.  

 

Tworzymy również regulacje wewnętrzne związków, uczestniczymy w komisjach, w tym antydopingowych. Reprezentujemy zawodników w postępowaniach wewnątrz związkowych. Doradzamy przy organizacji imprez masowych np. Konkursów skoków narciarskich, zawodów w narciarstwie alpejskim czy biegach narciarskich. 

Negocjacje w Twoim interesie

Reprezentacja w negocjacjach ze sponsorami

Przebieg negocjacji ze sponsorami może być nieprzewidywalny. Do takich rozmów bardzo trudno się przygotować, ponieważ nigdy nie wiesz, jakie propozycje mogą paść podczas spotkania. Pośpiech nie jest dobrym doradcą, a spontaniczne decyzje nigdy nie powinny mieć miejsca podczas negocjacji. Jeżeli nie chcesz podjąć złej decyzji, która będzie miała dla Ciebie negatywne konsekwencje w przyszłości, zawsze dyskutuj ze sponsorami w obecności prawnika sportowego. Kompleksowe wsparcie radcy prawnego to gwarancja bezpieczeństwa. 

Modern Office Building

Związki sportowe

Reprezentacja przed władzami związków sportowych

Prawnik sportowy może również reprezentować Cię przed władzami związków sportowych. Jeżeli na spotkanie nie chcesz iść samodzielnie lub obawiasz się, że sam sobie nie poradzisz, doświadczony radca prawny z chęcią będzie Ci towarzyszyć. Dzięki jego asyście możesz być pewny tego, że władze związku sportowego potraktują Cię sprawiedliwie. Obecność prawnika podczas spotkania pokaże również, że traktujesz je poważnie i z równą powagą podchodzisz do rozmów.

para Skinig

Troska o człowieka

Kontrakty zawodnicze

Jeżeli w niedługim czasie planujesz podpisanie kontraktu zawodniczego, pamiętaj, że często jest to decyzja na wiele miesięcy. Opisuje on szczegółowo nie tylko Twoje przywileje, ale również obowiązki, jakie musisz spełnić, by się z niego wywiązać. Niestety zapisy umów są często sformułowane w sposób niejednoznaczny i tylko doświadczony prawnik, który zna specyfikę branży i spotkał się z podobnymi umowami w przeszłości, wie, na co zwrócić szczególną uwagę jeszcze przez podpisaniem kontraktu.

Dokumenty tożsamości

Prawo do obrony

Doping

Chociaż większości z nas sport kojarzy się ze zdrowym współzawodnictwem oraz dobrą zabawą, zdarzają się takie momenty, gdy sportowcy oraz kluby sportowe muszą borykać się z poważnymi oskarżeniami. Do takich należy stosowanie dopingu. Jeżeli Ty lub zawodnik Twojego klubu został posądzony o wykorzystanie substancji niedozwolonych, pamiętaj, że zawsze macie prawo do obrony. Prawnik sportowy pomoże Wam wyjść z trudnej sytuacji obronną ręką i zaproponuje optymalne rozwiązanie dopasowane do Waszych potrzeb.

Buty sportowe

Organizacja pod kontrolą

Kluby sportowe

Usługi prawnika sportowego obejmują kompleksową obsługę klubów sportowych. W jej skład wchodzi nie tylko doraźna pomoc i doradztwo prawne, ale również reprezentacja klubu przed związkami sportowymi. Radca prawny pomoże w opracowaniu niezbędnych umów oraz regulaminów, a także zajmie się sprawami związanymi z ochroną marki klubu sportowego. Przeprowadzi również audyt klubu i doradzi, jakie zmiany wprowadzić, by jego działalność była w pełni zgodna z obowiązującym prawem.

bottom of page